Vestland


Vestland INP: vestland@inpartiet.no

Nestleder Joar Nesse

joar@inpartiet.no


Lokallag i Vestland (klare linker uthevet)


Stad INP: Stian Alexander Hoddevik 

stad.vestland@inpartiet.no


Kvinnherad INP: Gunnar Helleland

kvinnherad.vestland@inpartiet.no


Bømlo INP: Bjarte Berthelsen 

bomlo.vestland@inpartiet.no


Bergen INP : Ann Jorunn Hillersøy

bergen.vestland@inpartiet.no


Kvam INP: Bjarte Helland

kvam.vestland@inpartiet.no


Bjørnafjorden INP: Nils Ove Lauvik bjornafjorden.vestland@inpartiet.no


Høyanger INP: Jan Erik Dregeli

hoyanger.vestland@inpartiet.no


Øygarden INP: Robert Krondorfer

oygarden.vestland@inpartiet.no


Sunnfjord INP: Bjarte Buttedal

sunnfjord.vestland@inpartiet.no


Etne INP: Kurt B Hagen

etne.vestland@inpartiet.no


Voss INP: Kenneth Myhre

voss.vestland@inpartiet.no


Alver INP: Irene Stendal Østerbø

alver.vestland@inpartiet.no


Ullensvang INP: Alfred Andre Aakre

ullensvang.vestland@inpartiet.no


Fitjar INP: Geir Arne Isdahl

fitjar.vestland@inpartiet.no


Austevoll INP: Even Anders Haugland

austevoll.vestland@inpartiet.no


Kinn INP: Lillian Bratholmen

kinn.vestland@inpartiet.no


Askøy INP: Geir Atle Johannesen

askoy.vestland@inpartiet.no


Stord INP: Marius Filtvedt van Gool

stord.vestland@inpartiet.no


Tysnes INP: Trond Borg

tysnes.vestland@inpartiet.no


Bremanger INP: Kjell Sørland

bremanger.vestland@inpartiet.no



Torvald Håvardstun


FYLKESLEDER 


torvald.haavardstun@inpartiet.no

Jeg er 55 år, født og oppvokst i Arna utenfor Bergen og har 1 barn.

Jeg har 9 års erfaring som bilmekaniker, men har de siste 20 år arbeidet offshore som kranfører/arbeidsleder. Har drevet med dykking og seiling, men for tiden går det i oppussing, og i tillegg vedlikehold av et småbruk.

Hvorfor er jeg med på dette?

Etter å ha sett på og vært uenig i den politiske utviklingen her til lands, ble jeg oppmerksom på INP.
Det startet med at jeg skrev meg på lister for å nå 5000 signaturer for registrering, og så ble interessen stigende for hva de sto for.


At INP vil bygge på folk med arbeidserfaring, og tilnærmingen til politikken ved at man vil forholde seg til fornuften uten en grunnleggende ideologi, var nok det som traff meg sterkest.


Jeg mener Norge fortsatt skal være et selvstendig land med kontroll i eget hus, og da må vi ta tilbake selvråderetten.

Det er nok av utfordringer i disse tider med høye drivstoff- og strømpriser, med et landbruk i krise og en handlingslammet regjering.
Hvorfor skal vi måtte betale opp mot 8 kr/kwh for vår felles kraft som koster 10 øre/kwh å produsere?

Det er slike spørsmål som rett og slett ikke henger på greip.
Vi har også andre utfordringer her i landet med helsevesen, forsvar, beredskap, industri og distriktspolitikk som trenger oppmerksomhet og gode løsninger.
En annen ting jeg brenner for er motstanden mot vindkraft og elektrifisering av sokkel.

Hvorfor skal vi ødelegge norsk natur med å bygge meningsløse vindturbiner, når vi kan ta tilbake kontrollen og oppgradere vannkraften?

Skattesystemet må endres slik at det lønner å produsere kraft fremfor å slippe overskuddsvann ubrukt gjennom anlegget.
Jeg har også noen sterke meninger om klima, og er helt enig med INP at det er miljøet vårt, og spesielt plast i havet, vi må prioritere.


Vi trenger utvikling og ikke avvikling!

Kunne fortsatt med å ramse opp, men får begrense meg litt i starten.

Gleder meg til å være med å bidra i et godt lag.

Ta gjerne kontakt om det skulle være noe. Tlf. 95036211

Lokallag vi skal etablere i nær fremtid

Alver INP: under etablering

Ullensvang INP: under etablering


Askøy INP: under etablering

Kinn INP : under etablering

Kvam INP: under etablering